Clubs:
UCFL Match Reports
UCFL Challenge Cup
Riverside Utd 4 - 3 Drumcondra AFC 16/10
Riverside Utd despatch Drumcondra AFC.
Riverside Utd marginally won 4-3 against their visitors, Drumcondra AFC at Brickfield Park at 2:30 pm

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2021 07:21
Division 3C
Lourdes Celtic FC 2nds 3 - 3 Draiocht Titans 2nds 16/10
Lourdes Celtic FC 2nds draw with Draiocht Titans 2nds.
6th placed Lourdes Celtic FC 2nds were held to a 3-3 draw by 11th placed Draiocht Titans 2nds at Sundrive Park at 11:30 am

Lourdes Celtic FC 2nds has yet to be beaten in this competition, having won 2 out of its last 7 games.
Form: D D D W W D D

Draiocht Titans 2nds has yet to win in this competition.
Form: D L L L

17/10/2021 07:21
UCFL Challenge Cup
Pavee Celtic 2 - 3 Malahide Utd 2nds 9/10
Pavee Celtic suffer defeat to Malahide Utd 2nds.
Pavee Celtic were marginally beaten at home by Malahide Utd 2nds at Belcamp Park at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2021 07:21
Premier Division
Harding IF FC 5 - 3 Ashwood FC 16/10
Harding IF FC take spoils against Ashwood FC.
6th placed Harding IF FC won 5-3 against their visitors, 5th placed Ashwood FC at Ringsend Astro at 10:30 am

Harding IF FC
Form: W L L W

Ashwood FC
Form: L D W W L

17/10/2021 07:21
Division 3C
Ballyowen Celtic 5 - 2 Celtic Park FC 9/10
Ballyowen Celtic take spoils against Celtic Park FC.
4th placed Ballyowen Celtic won 5-2 against their visitors, 7th placed Celtic Park FC at Griffeen Valley Park at 2 pm

Ballyowen Celtic
Form: W L L W W D L W

Celtic Park FC
Form: L W D

17/10/2021 07:21
LFA Junior Cup
Bluebell Utd 6 - 3 Ashwood FC 9/10
Bluebell Utd claim victory against Ashwood FC.
Bluebell Utd won 6-3 against their visitors, Ashwood FC at Red Cow at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2021 07:21
LFA Junior Cup
Columbas Rovers 2 - 3 Rialto FC 9/10
Columbas Rovers beaten by Rialto FC.
Columbas Rovers were marginally beaten at home by Rialto FC at ALSAA [Dublin Airport] at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2021 07:21
Division 2
Tallaght Utd 2nds 0 - 1 Chapelizod FC 16/10
Tallaght Utd 2nds suffer defeat to Chapelizod FC.
8th placed Tallaght Utd 2nds were marginally beaten at home by 2nd placed Chapelizod FC at Newlands Cemetery, Ballymount Park at 2 pm

Tallaght Utd 2nds
Form: L L D W L L D

Chapelizod FC has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W W

17/10/2021 07:21
Division 2
Swords Manor 3 - 0 Arthur Griffith Park FC 2nds 9/10
Swords Manor take spoils against Arthur Griffith Park FC 2nds.
5th placed Swords Manor won 3-0 against their visitors, 7th placed Arthur Griffith Park FC 2nds at Brackenstown Road, Swords at 12:30 pm

Swords Manor
Form: W L L W W

Arthur Griffith Park FC 2nds
Form: L L W L L L W

17/10/2021 07:21
Division 1
Boghall Rovers 1 - 4 Aston Village 16/10
Boghall Rovers suffer defeat to Aston Village.
7th placed Boghall Rovers were beaten at home by 5th placed Aston Village at Wolfe Tone (+) District Youth Club at 11:30 am

Boghall Rovers
Form: L L L W D D L L

Aston Village
Form: W W W L

17/10/2021 07:21
Division 3B
Tymon Bawn FC 5 - 0 Dublin Airport FC 16/10
Tymon Bawn FC take all points from Dublin Airport FC.
League leaders Tymon Bawn FC comprehensively won 5-0 against their visitors, 9th placed Dublin Airport FC at Brady's Field at 12 pm

Tymon Bawn FC are currently on a winning streak of 6 games.They have yet to be beaten at home.
Form: W W W W W W L W W

Dublin Airport FC
Form: L W L L D L L D

17/10/2021 07:21
Division 3
Swords Manor 2nds 1 - 1 Beech Park FC 2nds 16/10
Swords Manor 2nds share honours with Beech Park FC 2nds.
7th placed Swords Manor 2nds were held to a 1-1 draw by 2nd placed Beech Park FC 2nds at Brackenstown Road, Swords at 11:15 am

Swords Manor 2nds
Form: D D D D D W L

Beech Park FC 2nds
Form: D W W D W W L W

17/10/2021 07:21
Division 3B
Mid Sutton Sportslink 7 - 4 Phoenix Athletic 9/10
Mid Sutton Sportslink take spoils against Phoenix Athletic.
5th placed Mid Sutton Sportslink won 7-4 against their visitors, 11th placed Phoenix Athletic at Furrey Park, Sportslink Complex at 2 pm

Mid Sutton Sportslink
Form: W W L L W

Phoenix Athletic has yet to win in this competition, having lost its last 2 games.
Form: L L D D L

17/10/2021 07:21
Division 3A
Glasnaion FC 2nds 1 - 3 York Road FC 9/10
Glasnaion FC 2nds are defeated by York Road FC.
9th placed Glasnaion FC 2nds were beaten at home by 2nd placed York Road FC at Johnstown Park No. 4 at 2 pm

Glasnaion FC 2nds
Form: W L L L L W L W

York Road FC
Form: W L D D D D W W

17/10/2021 07:21
LFA Junior Cup
Arthur Griffith Park FC 2 - 0 Baldoyle Utd 9/10
Arthur Griffith Park FC take spoils against Baldoyle Utd.
Arthur Griffith Park FC won 2-0 against their visitors, Baldoyle Utd at Griffeen Valley Park at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2021 07:21
Division 3C
Draiocht Titans 2nds 3 - 5 Tallaght Utd 3rds 9/10
Draiocht Titans 2nds are defeated by Tallaght Utd 3rds.
11th placed Draiocht Titans 2nds were beaten at home by 2nd placed Tallaght Utd 3rds at Ring Commons Sports Centre, Balbriggan at 2 pm

Draiocht Titans 2nds has yet to win in this competition.
Form: D L L L

Tallaght Utd 3rds have yet to be beaten away from home.
Form: W W W D D D L W W

17/10/2021 07:21
Division 2
Dynamo Ridgewood 6 - 5 Black Forge FC 16/10
Dynamo Ridgewood take all points from Black Forge FC.
6th placed Dynamo Ridgewood marginally won 6-5 against their visitors, 3rd placed Black Forge FC at Rathingle Road Pitch 1, Swords at 2 pm

Dynamo Ridgewood
Form: W W L D L L L

Black Forge FC
Form: L W W W D L L L

17/10/2021 07:21
Division 3C
Sandford-St Marys FC 2nds 1 - 0 Stedfast United 2nds 16/10
Sandford-St Marys FC 2nds take spoils against Stedfast United 2nds.
League leaders Sandford-St Marys FC 2nds marginally won 1-0 against their visitors, Stedfast United 2nds at Tymon Park at 1:30 pm

Sandford-St Marys FC 2nds
Form: W W W L W W W D

Stedfast United 2nds has yet to win in this competition.
Form: L D

17/10/2021 07:21
FAI Junior Cup
Drumcondra-Maj Sat 3 - 2 Tallaght Utd 16/10
Drumcondra-Maj Sat win against Tallaght Utd.
Drumcondra-Maj Sat marginally won 3-2 against their visitors, Tallaght Utd at Baskin Lane at 2:30 pm

This is the first game for both teams in this competition

17/10/2021 07:21
Division 2A
Clondalkin Celtic 0 - 1 Stedfast United 9/10
Clondalkin Celtic suffer defeat to Stedfast United.
6th placed Clondalkin Celtic were marginally beaten at home by 4th placed Stedfast United at Clondalkin Community Centre at 2 pm

Clondalkin Celtic
Form: D L W W

Stedfast United
Form: W D L W W

17/10/2021 07:21
Ballyowen Celtic v Beech Park FC U.20's
GROUP 4A 07/07 19:00
Ballyowen Celtic 0 - 0 Beech Park FC U.20's

Great game of ball .

Very even match

Very enjoyable to watch

Ballyowen Celtic won the penalty

Shootout 5 - 3

Keith Maguire with the winning spot kick for

Ballyowen Celtic .

more..
07/07/2021 21:36
Castle Celtic FC 2nds v Beech Park FC U.20's
Penalties
GROUP 4A 30/06 19:00
Castle Celtic FC 2nds 0 - 0 Beech Park FC U.20's
Beech park won 4-3 on penalties
more..
30/06/2021 22:21
Astars v Castle Celtic FC 2nds
GROUP 4A 26/06 13:30
Astars 5 - 4 Castle Celtic FC 2nds
Tough game, first half ended 2-2, Astars pulled away 5-2, got complacent, ended 5-4
more..
26/06/2021 16:11
Harding IF FC 2nds v Beech Park FC
GROUP 1A 26/06 14:00
Harding IF FC 2nds 2 - 2 Beech Park FC
Beech park won 4-2 on penos
more..
26/06/2021 15:42
Sandford-St Marys FC v Frankfort FC
07/03/20 11 am
Division 2 07/03 11:00
Sandford-St Marys FC 4 - 0 Frankfort FC
Match Photographs
more..
07/03/2020 16:27
Dynamo Ridgewood v VEC FC 2nds
Match postponed as both pitches unplayable.
07/12 10:00
Dynamo Ridgewood 1 - 1 VEC FC 2nds
25/10/2019 14:32
VEC FC 2nds v Drimnagh Celtic 2nds
18/10/2019 01:02
Arthur Griffith Park FC v VEC FC
Red Card
Allan as sent off for a two foot challenge
more..
22/05/2019 12:43