Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 22 January 2022
LFA Junior Cup
Ballymun UtdHarding IF FCBallymun Sports Complex14:00TBA
UCFL Challenge Cup
Shelbourne AFCAshwood FCAlbert College11:30Aidan Spierin
Bedlow Cup
The Local FCBeech Park FC. 3rdsPhoenix Park12:00Karl Nolan
Pavee CelticBelgard Athletic. 2ndsBelcamp Park14:00Stefan Vasilenko
Premier Division
VEC FCLourdes Celtic FCVEC (ETB) Grounds, TerenureChristy Keating
Bill Gannon
Paul Lang
Malahide UtdTallaght UtdGannon Park Malahide11:00Joe O'Hanlon
Tommy Doherty
John O'Toole
St Marys BoysBeech Park FCMoreen Park, Sandyford11:30Craig McCarthy
Paul Power
Liam Wells
Glasnaion FCArthur Griffith Park FCJohnstown Park No. 411:30Brian Lawless
Brian O'Connor
Sean Keane
Division 1
Rialto FCDunshaughlin Youths FCDolphin Rd. (Between Suir & Herberton Bridges)11:00Brendan Coleman
Booterstown UnitedRathmines RoostersRockfield Park, Blackrock11:00Paul Hutchinson
Aston VillageBoghall RoversMalahide Castle11:00Christy Beasley
Shelbourne SSCFCHarding IF FC 2ndsSt Anne’s Park14:00Joe McDonnell
Division 2
Black Forge FCSwords ManorWalkinstown Avenue12:00Tom Shannon
Chapelizod FCSandford-St Marys FCPhoenix Park14:00Karl Nolan
ROC CelticCoolock Village FCThe Lawns, Le Fanu Park, Ballyfermot14:00Paul Power
Dynamo RidgewoodArthur Griffith Park FC 2ndsRathingle Road Pitch 1, Swords14:00Brian O'Connor
Division 2A
Fairview CelticOldbury FCJohnstown Park12:00Declan Farrell
Dynamo Ridgewood 2ndsStedfast UnitedRathingle Road Pitch 1, Swords12:00Paddy Hughes
Latin Dubs FCClondalkin CelticBelcamp Park12:15Stefan Vasilenko
St Anthonys UnitedSouth Dublin UtdLein Road, Donaghmede14:00John O'Toole
Division 3
Blackrock CollegeSt Marys Boys 2ndsRockfield Park, Blackrock11:00Wayne Gahan
Dunshaughlin Youths FC 2ndsBeech Park FC 2ndsRatoath Harps Grnd11:30John J. Walsh
Draiocht TitansOld Bawn FCRing Commons Sports Centre, Balbriggan11:30Tom McKevitt
Dublin Postal FCStrand UnitedKiltipper Road14:00Christy Keating
Division 3A
Drumcondra AFC 2ndsTamh-Leach FCAlbert College11:30Eddie Fowler
Benbulbin UnitedDunshaughlin Youths FC 3rdsBrickfield Park11:30James Keating
York Road FCGlasnaion FC 2ndsJohn Paul 2nd Park, Cabra12:00Keith Butterly
Exodus FCPalmerstown FCBrickfield Park14:00James Keating
Team ZimbabweGlenmalure RoversBushy Park14:00Paul Lang
Division 3B
Bushy AthleticSwords Manor 3rdsStannaway Park11:00Philip Sheahan
Malawi FCNewlane FCJohn Paul 2nd Park, Cabra14:00Keith Butterly
Riverside UtdTymon Bawn FCBrickfield Park14:00Paddy Holmes
Phoenix AthleticMalahide Utd 2ndsAlbert College14:00Eddie Fowler
Mid Sutton SportslinkDublin Airport FCFurrey Park, Sportslink Complex14:00Tommy Doherty
Division 3C
Lourdes Celtic FC 2ndsAstarsSundrive Park11:00Adam Halligan
Celtic Park FCBallyowen CelticBeaumont Woods12:00Conor Farrell
Draiocht Titans 2ndsStedfast United 2ndsRing Commons Sports Centre, Balbriggan14:00Brian Lawless
Black Forge FC 2ndsSandford-St Marys FC 2ndsWalkinstown Avenue14:15Tom Shannon
Total : 38