Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Friday 19 November 2021
Division 2
Coolock Village FC30Dynamo RidgewoodParnells Astro19:45Eddie Fowler
Saturday 20 November 2021
LFA Junior Shield
Swords Celtic52Malawi FCBalheary Resevoir14:00TBA
Willows FC43Strand UnitedPoppintree Park14:00TBA
Bushy Athletic03Markievicz Celtic FCStannaway Park11:00Paul Lang
Malahide Utd 2nds [UCFL]45Dunboyne AFCMalahide Castle11:00Christy Beasley
Docklands FC40Draiocht TitansRingsend Park14:00TBA
Oliver Bond Celtic05The Local FCGrangegorman12:00TBA
UCFL Challenge Cup
Glenmalure Rovers25Rialto FCWalkinstown Avenue11:45Brendan Coleman
Dublin Airport FC10Drumcindra AFC 2ndsALSAA [Dublin Airport]14:00Aidan Spierin
Glasnaion 2nds02Beech Park FCJohnstown Park No. 412:00Evan Kane
ROC Celtic04Harding IF FCThe Lawns, Le Fanu Park, Ballyfermot14:15Paul Power
Tymon Bawn FC05Booterstown UnitedBrady's Field11:45Christy Keating
Bedlow Cup
Ballyowen Celtic35St Maelruans 2ndsGriffeen Valley Park13:30Bill Gannon
Dublin Postal FC10Coolock Village FC 2ndsKiltipper Road14:00Liam Wells
Belgard Athletic. 2nds32Celtic Park FCNewlands Cemetery, Ballymount Park11:30Tom Shannon
Premier Division
Ashwood FC14Arthur Griffith Park FCCorkagh Park11:30James Keating
Craig McCarthy
John J. Walsh
Division 1
Boghall Rovers12Rathmines RoostersWolfe Tone (+) District Youth Club11:30Paul Hutchinson
Atletico Malahide32Aston VillageMalahide Castle11:30Eddie Fowler
Shelbourne SSCFC01Dunshaughlin Youths FCSt Anne’s Park14:00Paddy Hughes
Harding IF FC 2nds12Shelbourne AFCRingsend Park Pitch 214:00Joe O'Hanlon
Division 2A
Dynamo Ridgewood 2nds61VEC FC 2ndsRathingle Road Pitch 1, Swords11:45Brian Lawless
Fairview Celtic10Clondalkin CelticJohnstown Park14:00Tom McKevitt
Division 3
St Marys Boys 2nds44Swords Manor 2ndsMoreen Park, Sandyford11:30Tommy Doherty
Drumcondra AFC20Dunshaughlin Youths FC 2ndsAlbert College11:30Conor Farrell
Beech Park FC 2nds50Old Bawn FCBeech Park Green14:00James Keating
Division 3A
Tamh-Leach FC45Benbulbin UnitedJobstown Park12:00Wayne Gahan
Exodus FC13Dunshaughlin Youths FC 3rdsBrickfield Park12:15Stefan Vasilenko
Pavee Celtic64York Road FCBelcamp Park14:00John Dalton
Palmerstown FC91Team ZimbabweMill Lane, Palmerstown14:15Wayne Gahan
Division 3B
Swords Manor 3rds06Beech Park FC 3rdsBrackenstown Road, Swords12:30Keith Butterly
Riverside Utd32Phoenix AthleticBrickfield Park14:15Stefan Vasilenko
Division 3C
Stedfast United 2nds22Tallaght Utd 3rdsWhitechurch14:00Karl Nolan
Newlane FC 2nds11AstarsCollinstown Park14:00John J. Walsh
Black Forge FC 2nds71Lourdes Celtic FC 2ndsWalkinstown Avenue14:00Paddy Holmes
Draiocht Titans 2nds35Sandford-St Marys FC 2ndsRing Commons Sports Centre, Balbriggan14:15Brian Lawless
Saturday 27 November 2021
FAI Junior Cup
Coolock Village FC03Coachford FCParnells Astro14:45Joe McDonnell
UCFL Challenge Cup
Dynamo Ridgewood 2nds11Tallaght Utd*
Tallaght Utd win 0-3 after pens
Rathingle Road Pitch 1, Swords14:00Joe O'Hanlon
Malahide Utd 2nds03Atletico MalahideMalahide Castle11:30John Dalton
Richard Knight Cup
Aston Village32Harding IF FC 2NDSMalahide Castle11:00Brian O'Connor
Bedlow Cup
Glenmalure Rovers42Phoenix AthleticWalkinstown Park12:00Paul Lang
Black Forge FC. 2nds34Glasnaion FC. 2ndsWalkinstown Park14:00Paul Lang
Dublin Airport FC21Newlane FCALSAA [Dublin Airport]14:00Keith Butterly
Benbulbin United31Malawi FCBrickfield Park11:00Bill Gannon
Team Zimbabwe14Strand UnitedBushy Park14:00Liam Wells
Lourdes Celtic FC. 2nds32Beech Park FC 2ndsSundrive Park13:30Stefan Vasilenko
Dunshaughlin Youths FC. 3rds03Old Bawn FCRatoath Harps Grnd13:30Eddie Fowler
Palmerstown FC52Draiocht TitansMill Lane, Palmerstown14:00Brendan Coleman
Premier Division
Harding IF FC32Arthur Griffith Park FCRingsend Park Pitch 211:00Brendan Coleman
Craig McCarthy
Liam Wells
Lourdes Celtic FC11VEC FCSundrive Park11:30Stefan Vasilenko
Glasnaion FC11Malahide UtdJohnstown Park No. 411:30Joe O'Hanlon
John O'Toole
Declan Farrell
Division 1
Rialto FC22Shelbourne SSCFCDolphin Rd. (Between Suir & Herberton Bridges)11:00Tom Shannon
Boghall Rovers22Booterstown UnitedWolfe Tone (+) District Youth Club11:30John J. Walsh
Rathmines Roosters35Dunshaughlin Youths FCWhelan Park13:00Paddy Hughes
Division 2
Black Forge FC31Tallaght Utd 2ndsWalkinstown Avenue11:30Tommy Doherty
ROC Celtic20Chapelizod FCThe Lawns, Le Fanu Park, Ballyfermot14:00Tom Shannon
Division 2A
Latin Dubs FC11Stedfast UnitedBelcamp Park12:00Brian Lawless
St Anthonys United12Fairview CelticLein Road, Donaghmede14:00Evan Kane
Frank Celtic03St Maelruans FCMarkievicz Park, Ballyfermot14:00Karl Nolan
Division 3
Blackrock College31Dublin Postal FCStradbrook11:00Paul Hutchinson
Drumcondra AFC12Swords Manor 2ndsAlbert College11:30Joe McDonnell
Division 3A
York Road FC18Tamh-Leach FCJohn Paul 2nd Park, Cabra11:00Evan Kane
Division 3B
Beech Park FC 3rds53Bushy AthleticSt Catherines Park13:30Craig McCarthy
Swords Manor 3rds44Tymon Bawn FCBrackenstown Road, Swords14:00Conor Farrell
Division 3C
Newlane FC 2nds25Tallaght Utd 3rdsCollinstown Park11:30James Keating
Celtic Park FC40Draiocht Titans 2ndsBeaumont Woods12:00Christy Beasley
Stedfast United 2nds92AstarsWhitechurch14:00Christy Keating
Total : 66