Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 16 October 2021
FAI Junior Cup
Latin Dubs FC12Swords ManorBelcamp Park14:15Joe O'Hanlon
South Dublin Utd13Coolock Village FCBallyowen Park14:00Brendan Coleman
Drumcondra-Maj Sat32Tallaght UtdBaskin Lane14:30TBA
Arthur Griffith Park FC01SVS FC-Maj 1DGriffeen Valley Park14:00Christy Keating
LFA Junior Shield
Exodus FC12Oliver Bond CelticBrickfield Park11:00Joe O'Hanlon
Phoenix Athletic13The Local FCAlbert College14:00Aidan Spierin
Confey FC14Old Bawn FCLiz O'Tole Park12:00TBA
Bushy Athletic32St Marys Boys 2ndsStannaway Park11:00Christy Beasley
Celtic Park FC25Strand UnitedBeaumont Woods12:00Keith Butterly
Knockmitten Utd44Draiocht Titans*
Draiocht Titans win 3-4 after pens
Knockmitten Park14:30TBA
Dublin Airport FC (LSL)60York Road FCALSAA [Dublin Airport]14:00TBA
Palmerstown FC34Markievicz Celtic FCMill Lane, Palmerstown14:00Ken Coffey
Dundrum FC12Malawi FCMeadowbrook Park14:30TBA
Dunshaughlin Youths FC 3rds03Lusk UtdRatoath Harps Grnd11:00Brian Lawless
UCFL Challenge Cup ROUND 1
Stedfast United51St Maelruans FCBancroft Park, Tallaght14:00Liam Wells
ROC Celtic30Benbulbin UnitedThe Lawns, Le Fanu Park, Ballyfermot
Belgard Athletic 2nds40Ballyowen CelticNewlands Cemetery, Ballymount Park11:30Stefan Vasilenko
UCFL Challenge Cup
Newlane FC 2nds07VEC FCCollinstown Park12:00John J. Walsh
Riverside Utd43Drumcondra AFCBrickfield Park14:30James Keating
Premier Division
Harding IF FC53Ashwood FCRingsend Astro10:30Karl Nolan
Glasnaion FC61Beech Park FCJohnstown Park No. 411:30Evan Kane
St Marys Boys11Malahide UtdMoreen Park, Sandyford12:00Craig McCarthy
Division 1
Rialto FC02Harding IF FC 2ndsDolphin Rd. (Between Suir & Herberton Bridges)11:00Paul Lang
Booterstown United03Atletico MalahideRockfield Park, Blackrock11:00John O'Toole
Boghall Rovers14Aston VillageWolfe Tone (+) District Youth Club11:30Brendan Coleman
Division 2
Sandford-St Marys FC30Belgard AthleticTymon Park11:00Brian O'Connor
Dynamo Ridgewood65Black Forge FCRathingle Road Pitch 1, Swords14:00Brian Lawless
Tallaght Utd 2nds01Chapelizod FCNewlands Cemetery, Ballymount Park14:00Stefan Vasilenko
Division 2A
Oldbury FC22Clondalkin CelticAylesbury Park, Tallaght11:00Christy Keating
St Anthonys United32VEC FC 2ndsLein Road, Donaghmede11:30Joe McDonnell
Division 3
Swords Manor 2nds11Beech Park FC 2ndsBrackenstown Road, Swords11:15John Dalton
Blackrock College00Dunshaughlin Youths FC 2ndsRockfield Park, Blackrock13:00John O'Toole
Dublin Postal FC42Coolock Village FC 2ndsKiltipper Road14:30Craig McCarthy
Division 3A
Tamh-Leach FC33Drumcondra AFC 2ndsJobstown Park13:30Karl Nolan
Glasnaion FC 2nds32Pavee CelticJohnstown Park No. 414:00Evan Kane
Division 3B
Malahide Utd 2nds51Beech Park FC 3rdsMalahide Castle11:30Paul Larkin
Tymon Bawn FC50Dublin Airport FCBrady's Field12:00James Keating
Newlane FC23Mid Sutton SportslinkCollinstown Park14:00John J. Walsh
Division 3C
St Maelruans FC 2nds15Tallaght Utd 3rdsBancroft Park, Tallaght11:30Liam Wells
Lourdes Celtic FC 2nds33Draiocht Titans 2ndsSundrive Park11:30Conor Farrell
Black Forge FC 2nds40AstarsWalkinstown Avenue11:30Eddie Fowler
Sandford-St Marys FC 2nds10Stedfast United 2ndsTymon Park13:30Paul Lang
Saturday 9 October 2021
LFA Junior Cup
Fairview CY23Harding IF FCTBA12:00TBA
Old County FC81St Marys BoysBrickfields Park18:00TBA
Arthur Griffith Park FC20Baldoyle UtdGriffeen Valley Park14:00Karl Nolan
Columbas Rovers23Rialto FCALSAA [Dublin Airport]14:00TBA
Elm Mount32VEC FCTBA15:00TBA
Trim Celtic81Glasnaion FCTully Park14:00TBA
SVS Major 1D40Tallaght UtdCore Credit Union Park14:00TBA
Kilbarrack Utd100ROC CelticGreendale Road14:30TBA
Bluebell Utd63Ashwood FCRed Cow14:00TBA
Belgard Athletic10St John BoscoNewlands Cemetery, Ballymount Park14:00Christy Keating
Newlands Castle Park30Rathmines RoostersWatery Lane14:00TBA
UCFL Challenge Cup ROUND 1
Astars32Latin Dubs FCCorkagh Park11:30Brendan Coleman
Fairview Celtic54Dynamo RidgewoodJohnstown Park12:00Stefan Vasilenko
Old Bawn FC53Stedfast United 2ndsAylesbury Park, Tallaght14:00Craig McCarthy
Lourdes Celtic FC 2nds22Riverside Utd*
Riverside Utd win 4-5 after pens
Sundrive Park11:30James Keating
Swords Manor 2nds13Tamh-Leach FCBrackenstown Road, Swords14:30Keith Butterly
Bushy Athletic21Blacforge 2ndsStannaway Park14:00James Keating
Frank Celtic41St Anthonys UnitedMarkievicz Park, Ballyfermot14:00Brendan Coleman
UCFL Challenge Cup
Shelbourne SSCFC33Dynamo Ridgewood 2nds*
Dynamo Ridgewood 2nds win 3-4 after pens
St Anne’s Park14:00Paul Larkin
Pavee Celtic23Malahide Utd 2ndsBelcamp Park14:00Eddie Fowler
Atletico Malahide51Dunshaughlin Youths FC 2ndsMalahide Castle13:30Joe O'Hanlon
Division 1
Shelbourne AFC51Boghall RoversAlbert College11:30Eddie Fowler
Dunshaughlin Youths FC21Booterstown UnitedRatoath Harps Grnd11:30Tommy Doherty
Division 2
Sandford-St Marys FC12Coolock Village FCTymon Park11:00John O'Toole
Tallaght Utd 2nds12Black Forge FCNewlands Cemetery, Ballymount Park11:30Christy Keating
Swords Manor30Arthur Griffith Park FC 2ndsBrackenstown Road, Swords12:30Keith Butterly
Division 2A
South Dublin Utd37VEC FC 2ndsBallyowen Park11:30Karl Nolan
Clondalkin Celtic01Stedfast UnitedClondalkin Community Centre14:00Paul Lang
Division 3
Drumcondra AFC103Dublin Postal FCAlbert College11:30Conor Farrell
Draiocht Titans40Blackrock CollegeRing Commons Sports Centre, Balbriggan12:00Brian Lawless
St Marys Boys 2nds42Strand UnitedMoreen Park, Sandyford12:30Ken Coffey
Coolock Village FC 2nds12The Local FCSt Anne’s Park13:30Aidan Spierin
Division 3A
Glenmalure Rovers22Team ZimbabweWalkinstown Park11:00Wayne Gahan
Benbulbin United07Drumcondra AFC 2ndsBrickfield Park11:00Brian O'Connor
Dunshaughlin Youths FC 3rds23Palmerstown FCRatoath Harps Grnd13:30Tommy Doherty
Glasnaion FC 2nds13York Road FCJohnstown Park No. 414:00Stefan Vasilenko
Exodus FC12Belgard Athletic 2ndsBrickfield Park14:00Evan Kane
Division 3B
Tymon Bawn FC30Malawi FCBrady's Field12:00Craig McCarthy
Newlane FC02Beech Park FC 3rdsCollinstown Park12:00Liam Wells
Mid Sutton Sportslink74Phoenix AthleticFurrey Park, Sportslink Complex14:00John O'Toole
Dublin Airport FC32Swords Manor 3rdsALSAA [Dublin Airport]14:00John Dalton
Division 3C
Newlane FC 2nds13St Maelruans FC 2ndsCollinstown Park14:00Liam Wells
Draiocht Titans 2nds35Tallaght Utd 3rdsRing Commons Sports Centre, Balbriggan14:00Brian Lawless
Ballyowen Celtic52Celtic Park FCGriffeen Valley Park14:00Paddy Holmes
Thursday 7 October 2021
LFA Junior Cup
Glebe North41Chapelizod FCMarket Green19:45TBA
Total : 87